Araç Üstü Çadır Nasıl Kullanılır

Araç Üstü Çadır Nasıl Kullanılır

Araç Üstü Çadır Nasıl Kullanılır?

Günümüzde kalabalıklaşan şehirler ve yoğun koşuşturma neticesinde insanlar en azından hafta sonları uzaklaşmak ve doğa ile baş başa zaman geçirmek isteyebilmektedir. Bu çerçevede en önemli ekipman olan çadırın tercihi de oldukça önemlidir. Son yıllarda araç üstü çadır oldukça fazla ilgi görmekte ve tercih edilmektedir. Bu durumun temel sebepleri arasında araç üstü çadırın sunmuş olduğu avantajlar yatmaktadır. Bu avantajlar şu şekildedir.

  • Konfor; bu çadırda kalın bir köpük şilte yer almaktadır. Ayrıca duvarlarında yalıtım içermesi soğuk havalarda dahi rahat edilmesini sağlamaktadır.
  • Güvenlik; yerden yüksekte yer almak ekstra bir güven duygusu oluşturacaktır. Doğada yer alan böcek ve hayvanların oldukça büyük bir bölümünden bu şekilde etkilenilmemektedir.
  • Korunma; araç üstü çadır her türlü hava şartına uygun bir şekilde tasarlanmış bir şekilde seçilmelidir. Bu sayede oldukça keyifli bir kamp geçirmek son derece mümkündür.
  • Çok daha fazla alan; araç içi alan ve araç üstü çadır alanı, yaşam alanının genişlemesine oldukça etki edecektir.
  • Kurulum; geleneksel çadırlara göre kurulum çok daha pratiktir. Aynı şekilde toplanması da oldukça kolaydır.

Araç Üstü Çadır Nasıl Kullanılır?

Araç üzerinde yer alan barlara monte edilerek kurulmaktadır. En fazla 10 dakikada kurulmakta ve aynı şekilde toplanmaktadır. Özel bir çadır türüdür. Araç üstü barlara monte edilmesi nedeni ile araca herhangi bir zarar verilmesi söz konusu olmamaktadır. Çadır kurulduktan sonra aracın üzerine çıkmak ve çadıra ulaşmak için özel olarak üretilmiş olan merdivenden yardım alınmaktadır. Kamp bittikten sonra ya da kamp alanı değiştirilmek istendiğinde çadır toplanarak çantasının içerisine yerleştirilebilmektedir ve hiçbir ekstra işlem gerektirmemektedir.

Araç üstü çadırlar genellikle iki kişiliktir dört kişilik modelleri de bulunmaktadır. Araç üstü çadırın tercih edilmesinde araç ölçülerinin göz önünde bulundurulması son derece önemlidir. Araç üstü çadırlardan faydalanabilmek için aracın da çadıra uygun olması gerekmektedir. Araç üstü barların olması ve çadır çıtalarının monte edilebilmesi son derece büyük önem taşımaktadır. Burcu Demirtaş internet sitesi üzerinden bilgi sahibi olmak isteyen ya da bu üründen satın almak isteyen ziyaretçilerine yardımcı olmaktadır.

Genel Kültür