Baffle Asma Tavan Sistemleri

Baffle Asma Tavan Sistemleri

Dekorasyon malzemelerinde her geçen gün geliştirilen yenilikler ve ürün çeşitlikleri nedeniyle farklı ve trend tasarımlar klasik dekorasyon stillerinin yerini almıştır. Günümüzde, duvar boyasından yer döşemelerine, tavan konstrüksiyonlarından dış cephe kaplamalarına kadar farklı stilleri yansıtan çok çeşitli malzemeler tüketicilerin beğenisine ve tercihine sunulmaktadır. İç mekan dekorasyonunda sıklıkla kullanılan asma tavan modelleri içinde farklı dekorasyon stillerini yansıtan baffle asma tavan sistemleri büyük ve geniş alanlarda şık ve modern görünümüyle bir adım öne çıkmaktadır. Baffle asma tavan konstrüksiyonları uygun ve modern bir aydınlatma ve ışık sistemiyle birleştirildiğinde uygulamanın yapıldığı mekana çok farklı bir hava katmaktadır.

 Tavan Konstrüksiyonları ile Farklı Tasarımlar

 Herhangi bir iç mekanda değişik bir atmosfer yaratmak isteyenler için baffle tavan dikey olarak monte edilen paneller ile yapılmaktadır. Dikey paneller tavanda bulunan mekanik ve elektrik tesisatları gizler. Profillerin arasında bulunan boşluklar sayesinde herhangi bir sorunda müdahele etmek veya ilave bir tesisat kurmak pratik ve kolaydır. Bununla birlikte uygulamanın yapıldığı mekanın gerçek hacmini korur ve tavan yüksekliğini azaltarak dekoratif ve estetik bir görüntü sağlar. Baffle asma tavan sistemlerinin bir başka özelliği ise yangın sırasında dumanın paneller arasına çıkması sağlanabilmektedir.

 Akustik Özellikler

 Okul, konferans salonu, konser ve tiyatro salonu, alşveriş merkezi ve benzeri büyük alanlarda düşük akustik performansını engelleyen baffle tavan sistemleri yankılanmayı ve ses kirliliğini engeller. Bu yüksek performanslı akustik tavan ürünleri geniş mekanlarda iletişimi, güvenliği, üretkenliği ve öğrenmeyi olumlu yönde etkiler.

 Malzeme Kalitesi ve Çeşitleri

 Geniş bir renk yelpazesine sahip olan RAL renk kartelası dışında metalik renkler, krom kaplama ve ahşap tonlarında uygulanması mümkün olan baffle tavan için uygulamanın yapıldığı mekana göre özel renk tercih etmek de mümkündür. Genellikle alüminyum, galvaniz veya ahşap malzemelerden imal edilen profillerden oluşan baffle asma tavan sistemleri tek yönlü, dalgalı veya girintili çıkıntılı ve farklı açılarda da monte edilebilir. Alçıpan tavan uygulamaları ile birleştirilerek değişik ve modern tasarım stilleri yaratmak mümkündür. Baffle asma tavan sisteminin en önemli özelliklerinden biri de uygulamanın yapıldığı mekanda ferahlık yaratmasıdır.

Ekonomi