Balıkesir Avşa Yarı Maratonu’nda Koştu

Balıkesir Avşa Yarı Maratonu’nda Koştu

Balıkesir Avşa Yarı Maratonu’nda 300’ü aşkın yerli ve yabancı atlet ‘Temiz Denize Doğru Koşuyoruz’ sloganıyla Marmara Denizi’ne koşarak sıfır atık konusunun üzerinde durdu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Marmara Belediyesi, Türkiye Atletizm megapari Federasyonu ve Sedoxy Sports Events iş birliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen Avşa Yarı Maratonu “Temiz Denize Doğru Koşuyoruz” sloganıyla gündeme geldi. Sıfır atık konusunda farkındalık oluşturmayı, Marmara Denizi’nin korunmasını amaçlayan maratona 300’den fazla yerli ve yabancı sporcu katıldı. Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, vatandaşların erişimine açık düzenlenen Avşa Yarı Maratonu’nda Temiz bir Marmara konusunda insanları bilinçlendirmek amaçlandı.

Etkinliğe katılan Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Yahya Akduman, belediye olarak sporun hayatı pozitif yönde etkileyerek değiştirme gücü olduğuna inandıklarını belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın talimatlarıyla maratonu daha  geleneksel hale getirmek istedikleri hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. “Temiz Denize Doğru Koşuyoruz” sloganının can verdiği organizasyonun yalnızca bir spor etkinliği olmadığı konusunun üstünde duran Akduman, “Başkanımız Yücel Yılmaz’ın liderliğinde Balıkesir, çevre hassasiyeti oldukça yüksek olan, dinamik bir şehir haline geliyor, zamanla gelmeye de devam edecek. Farkındalık oluşturmak ve insanları bilinçlendirme konusunda önemli ve büyük bir adım olan bu etkinlikte, temiz denize doğru koşan tüm sporcuları tebrik ediyorum ve devamını diliyorum” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Spor