Fi Eserinden Uyarlanmış Olan Fi Dizisi

Fi Eserinden Uyarlanmış Olan Fi Dizisi

Fi Eserinden Uyarlanmış Olan Fi Dizisi

Fi dizisi, belirli bir zaman televizyon kanalında yayınlanmış olup dijital bir platform ola Netflix platformunda da yer almaktadır. F i dizisi, Fi Çi Pi adlı eserlerden uyarlanmış olan psikolojik ve gerilim türünde bir dizi serisidir. Fi, Azra Kohen’e ait olan bir dizidir. Toplamda 2 adet sezondan oluşmuş olup 22 adet bölüm çekimi yapılmıştır. Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç ve Büşra Develi gibi isimlerin yer almış olduğu bir dizidir. Fi’nin ilk bölümü 31 Mart 2017 tarihinde seyirciye sunulmuş olup 9 Mart 2018’de son bölümü yayımlanmıştır. Ay Yapım’a ait olan Fi dizisinin 18 yaş ve üzerindeki bireylerin izlemesi doğru bulunuyor. Türkçe dilinde olan Fi dizisi Türk asıllı bir dizidir. Aşk, erotizm ve psikolojik gerilim türlerinin içerisinde yer almakta olan bir dizi serisidir.

Fi Dizisinde Hangi Konu İşleniyor

Fi dizisi kitaplardan da uyarı yapılması ile kendine ait bir konusu vardır. Fi dizisinde başkarakterlerden bir tanesi olan Can Manay’ın psikiyatr olması üzerine Duru isminde bir kıza aşık olur. Can, Duru’ya ulaşabilmek ve onu hayatına dahil edebilmek için elinden geleni yapar. Fi dizisi öne çıkarıla olarak Can Manay ile Duru ilişkisini baz alıyor. Bunların yanı sıra olarak ise tutkunun peşinden koşma temasını işler. Dizide ilk sezonunda psikiyatr olan Can’ın hem kendisine, hem dizideki oyunculara ve hem de seyircilere karşı uyguladığı bir terapi ile dikkatleri üzerine toplamıştır. Fi dizisinde her bir bölüm saati ise 60 ile 70 dakika aralığında değişkenlik göstermektedir.

Fi Dizisi Nereden İzlenir

Fi dizisi gösterimde olduğu ilk zamanlar televizyon kanallarında yayımlanmış olmasına rağmen daha sonralarda dijital bir platform olan Netflix’te seyirciye sunulmaya devam etmiştir. Fi dizisine erişim sağlanabilmesi için Netflix platformuna ait olan bir üyeliğin bulunması gerekmektedir. Ücretli olan bu üyelik haricinde ise internette bulunan bazı sayfalardan da erişim sağlamak mümkündür. İnternet üzerinden netflix izle ya da netflix ücretsiz izle gibi arama etiketleri ile sayfalara ulaşılıp, Fi dizisine erişim sağlanabilir.

Genel Kültür