Fransa Açık Tenis Turnuvası Organizasyonu

Fransa Açık Tenis Turnuvası Organizasyonu

Fransa Açık Tenis Turnuvası Organizasyonu

Fransa Açık, günümüzde popüler tenis turnuvalarından biridir. Bu prestijli turnuva, dünyanın her yerinden erkek ve kadın tenis oyuncularına açıktır. Turnuva, Fransa’nın Paris kentindeki tarihi Roland-Garros stadyumunda gerçekleşiyor. Her yıl en iyi tenisçiler 3 milyon doları aşan büyük bir ödül için yarışırlar. Tenis raketi kullanımı bakımından turnuvadaki oyuncular son derece profesyonel kişilerden oluşuyor.

Fransa Açık Ne Zaman Düzenleniyor?

Fransa Açık, ilkbahar ve yaz aylarındaki tenis sezonunun hemen ardından Mayıs ayında yapılır. Her yıl, Paris’teki final turnuvasından önce dünya çapında 16 eleme turnuvası düzenlenir. Tüm eleme turnuvaları bittiğinde, final turnuvası genellikle 100’den az katılımcı çeker. Ancak, bazı yıllar 500 kadar yarışmacı çekiyor. Tüm katılımcılar, geçerli bir Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) sıralamasına sahip en az 17 yaşında olmalıdır. Dünyanın her yerinden yarışmacılar yeteneklerini ve şampiyonluk potansiyellerini göstermek için bu prestijli etkinliğe katılırlar. Tenis ayakkabıları turnuvada yarışan oyunculara göre düzenlenir.

Fransa Açık Hangi Stadyumda Düzenleniyor?

Fransız Açık, tüm tenis turnuvalarının en yüksek derecesidir. Aynı zamanda erkeklerin kadınlara karşı oynadığı iki tenis turnuvasından biri. Tek erkekler şampiyonu 3 milyon dolardan fazla alırken, tek bayanlar şampiyonu 2 milyon dolardan fazla alıyor. Ancak, bu yüksek bahisli turnuvalarda yalnızca ilk on altı sıradaki oyuncu rekabet eder. Her yıl, bu elit grupta dört boş yer boş kalıyor çünkü çok az oyuncu dünyanın elitleri arasında bir yer tutabiliyor.

Sadece bir yerde yapıldığı için, Fransa Açık tüm büyük tenis turnuvaları arasında en yüksek oturma kapasitesine sahiptir. Diğer spor etkinlikleriyle karşılaştırıldığında, sadece futbol maçları daha fazla seyirci çekmektedir. Ancak, Roland-Garros’ta aynı anda kaç maç oynanabileceğini sınırlayan yalnızca dört tenis kortu vardır. Bu nedenle, her iki kortu dolduracak kadar katılımcı olmadığında bazı maçlar yeniden planlanmalıdır. Örneğin, bazı durumlarda, yüksek profilli bir etkinlik için beklendiği gibi on iki veya on üç yerine aynı anda yalnızca üç veya dört maç gerçekleşecek. Tenis çantaları sizlere bu süreçte ayrıcalıklar sağlayan son derece önemli ekipmanlar arasında bulunuyor.

Spor