Kurabiyeleri Muhafaza Ederken Bunlara Dikkat Edin!

Kurabiyeleri Muhafaza Ederken Bunlara Dikkat Edin!

Hamur işleri, pastalar ve kurabiyeler herkesin en sevdiği yiyeceklerdir. Şeker ihtiyacını karşılaması ve enerji vermesi ile oldukça sevilen bu yiyeceklerin yapılması insanı zorlamaktadır. Tazeliğini çabuk yitiren bu yiyecekler yapıldıktan hemen sonra tüketilmeli ve bayatlamasına izin verilmemelidir. Bayatladığı taktirde hem yemesi zevkli olmayacak hem de sağlıksız olacaktır.

Kurabiyelerin bayatlamasını önlemek için tuz ve sirke kullanabilirsiniz. Tuzlu kurabiyeleri yaparken tuz kullanmanız uzun süre dayanmasını ve bayatlamamasını sağlayacaktır. İçine bir miktar da sirke koyduğunuz taktirde tarifiniz daha uzun süre dayanacaktır. Sirke kullanacaksanız bunun üzüm sirkesi ya da elma sirkesi olduğuna emin olmalısınız. Tatlı kurabiye yaparken de tuz kullanabilirsiniz fakat 1 çay kaşığından daha çok kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Eğer kurabiyelerinizin içine yumurta, süt veya süt ürünleri koymazsanız kurabiyeleriniz daha uzun süre taze kalabilir. Özellikle yumurta kullanmak kurabiyelerin ömrünü oldukça kısaltmaktadır. Henüz kurabiyenizi yaparken bunlara dikkat ederseniz uzun süre muhafaza edebilirsiniz.

Kurabiyeyi Yaptıktan Sonra Nasıl Saklayabilirsiniz?

Eğer yapım aşamasında bahsedilen detayları yerine getirmediyseniz kurabiyeyi pişirdikten sonra da yapabileceğiniz bazı şeyler var. Bu detaylara dikkat ettiğiniz taktirde kurabiyenizi uzun bir süre boyunca taze bir şekilde yiyebilirsiniz.

Ayaklı kurabiyelik kullanarak kurabiyelerinizi muhafaza edebilirsiniz. Kurabiyeniz soğuduktan sonra kurabiyeliğinizin içerisine yağlı kağıt serip kurabiyelerinizi dizin ve bu şekilde buzdolabında saklayın. Kurabiyelerin gün ışığı görmemesi oldukça önemlidir. Hava almayan katlı kurabiyelik sayesinde artık kurabiyelerinizi uzun süre muhafaza edebileceksiniz. Bulaşık makinesinde yıkanabilen ve kapağı sayesinde toz ve mikrop geçirmeyen iki katlı kurabiyelik , kristal parlaklığıyla da göze hitap edecektir. Siz de Ews sitesinden kurabiyelik almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Birçok model ve ürün seçeneğiyle Ews, evini seven bireylere çeşitli ürün yelpazesi sunar. Şuraya tıklayarak ulaşabileceğiniz sitede güvenli bir şekilde alışveriş yapabilir ve eviniz için dekorasyon ya da sunum eşyası edinebilirsiniz. Evinizin göze hitap etmesini sağlayacak, kullanışlı birçok ürün bulunduran siteye göz atmak isteyebilirsiniz. Ev alışverişi yapmak ve daha da iyisi bunu Ews güvencesi ile yapmak için tıklayınız.

Genel Kültür