Maç sonrası Terim bombaladı!

Maç sonrası Terim bombaladı!

Süper Lig’in 30. haftasında Kayserispor’u deplasmanda 3-0 yenerek 2 hafta sonra galip gelen Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim, maçın ardından yayıncı kuruluşa konuştu. Terim, hücum anlamında takımının oyunundan zevk aldığını belirtirken, oyuncu değişikliklerine de değindi.

Oyuna genel anlamda hakim olduklarını belirten Terim, “Son haftaların formda takımı Kayserispor’u deplasmanda yenmek kolay değil. Oyunun kontrolünü tutan, pozisyonlarını bulan Galatasaray oldu. Bir iki hatamız oldu. Bugün gösterdik ki hatalardan ceza da yesek bunun hakkından gelebileceğiz. Sahaya yayılışta iyiydik. Pozisyon bulmakta zorlanmadık” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’ın teknik patronu, 3 gol atan ve pozisyonlara giren takımının hücumdaki performansını överek, “Benim için en keyif verici olan taraf, her hücumda farklı oyuncu gördük. Hücumda tüm oyuncular sahne aldı. Tüm takım oyundan keyif aldı. Ben de bunu izlerken keyif alıyorum. Takımımı kutluyorum. Bir, iki maçta rötar yaptık. Daha çok var” şeklinde konuştu.

Oyuncu değişikleri hakkında da konuşan Fatih Terim, “Bir teknik adam oyuna dokunacaksa, bir şey beklediği için değişiklik yapar. Bizim oyunumuz 60’dan sonra bazı oyuncuları istedi. Kenarlardan baskı yedik. Orta alanda oyuncular yoruldu. Hücumda da orta sahanın koşmasını bekledik. Burada bir zaaf olduğunu görüp diğer arkadaşlara şans verdik. Oyuncu hep kendini düşünür, antrenör hep takımı düşünür. Giren oyuncularımız kaprisini, üzüntüsünü sahaya yansıtmadığı için çok da başarılı oldu. Değişiklikler olduktan sonra tehlike yaşamadık. Skoru arttırdık. Baktık ki biz pozisyon vermiyoruz, rakibe pozisyon yaratıyoruz. Bazı arkadaşlarımızın huyu var. İnşallah onlar da değişecek” dedi.

 

Kaynak: onunhaberi.com

Spor