Nba Takımı Portland Hakkında Tüm Merak Edilen Detaylar

Nba Takımı Portland Hakkında Tüm Merak Edilen Detaylar

NBA Takımı Portland Hakkında Tüm Merak Edilen Detaylar…

Portland Trail Blazers, NBA’de (Ulusal Basketbol Birliği) Portland, Oregon şehrini temsil eden profesyonel bir basketbol takımıdır. Takım 1970 yılında kuruldu ve o zamandan beri Portland’ın spor ve kültür sahnesinin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Portland Trail Blazers bir NBA şampiyonluğu kazandı (1977’de) ve tarihi boyunca tutarlı bir playoff takımı oldu. kingroyal

Blazers, iç saha maçlarını 19.000’in üzerinde seyirci kapasitesine sahip Moda Center’da oynuyor. Takımın renkleri siyah, kırmızı ve beyazdır ve maskotu, Patika Kedisi Blaze adlı tüylü bir yaratıktır. Blazers için oynayan önemli oyunculardan bazıları arasında Clyde Drexler, Bill Walton, Damian Lillard ve LaMarcus Aldridge yer alıyor. Takımın Jack Ramsay ve Terry Stotts gibi başarılı koçları da oldu.

Portland Trail Blazers’ın tutkulu bir hayran kitlesi var ve takımın oyunları şehirde popüler bir sosyal etkinliktir. Blazers ayrıca çeşitli topluluk girişimlerinde yer aldı ve yerel hayır kurumlarını ve kar amacı gütmeyen kuruluşları desteklemek için çaba sarf etti. Portland Trail Blazers şehrin kimliğinin ve gururunun önemli bir parçasıdır.

Blazerlerin sürdürülebilirlik ve çevreciliğe olan güçlü bağlılıklarıyla da tanınmaları. 2010 yılında Green Sports Alliance sertifikasını kazanan ilk NBA takımıydı ve o zamandan beri Moda Center’ın yapımında gıda atıklarını kompostlamak, düşük akışlı musluk ve tuvaletler kurmak ve geri dönüştürülmüş malzemeler kullanmak gibi birçok çevre dostu girişimi hayata geçirdiler.

Spor