Porselen Lamina Nedir?

Porselen Lamina Nedir?

Lamina kelimesi latince kökenli olmakta ve yaprak anlamına gelmektedir. Dişlerin kesilmeden sadece ön tarafından bir miktar inceltilmesi işlemi porselen lamina olmaktadır. Bu inceltilen bölgelere Pendik diş hastanesi tarafından porselen diş laminalarının yapıştırılma işlemi yapılmaktadır.

 Porselen Lamina Nedir?

 Porselen lamina, özel yapıştırma tekniği ile ön dişlerde renk, form ve bulundukları pozisyonun değiştirilmesi amacı ile kullanılan bir porselen işlemi türü olmaktadır. Doğal diş yerine geçen laminalar sayesinde istenilen gülüşe çok kısa sürede ulaşılabilme imkanı mevcut olmaktadır. Lamina porselen uygulaması diğer uygulamalar ile kıyaslandığında çok daha az diş kesimine neden olmaktadır. Hatta bazı durumlarda diş yüzeyi hiç kesilmeden lamina porselen uygulanma ihtimali mevcut olmaktadır. Bununla birlikte günümüz dünyasında lamina porselenler en estetik ve doğal görünümü sağlayan materyal olma özelliğini taşımaktadır. Çok az diş kesimi yapıldığı için uygulandığı doğal dişin ışık geçirgenliğinide yansıtma özelliğine sahip olmaktadır. Lamina porselen Pendik diş hastanesi tarafından son derece iyi yapılmakta ve bu sayede lamina porselen doğal dişten ayırt edilemeyecek şekilde olmaktadır.

 Porselen Lamina Hangi Durumlarda Uygulanır?

Beyazlatma işlemi uygulansa dahi beyazlamayacak kadar sararmış dişlere

Yapısal formu ve şekli iyi olmayan dişlerde

Ayrık dişleri birleştirme işleminde

Kırık ya da aşınmış olan dişlerin tedavisinde

Rengi ile yapısı bozulmuş eski dolguların tedavisinde

Çapraşık ve eğri olan dişlerin düzeltilmesi işlemlerinde porselen lamina işlemi kullanılmaktadır.

Porselen Lamina Nasıl Yapılır?

 Porselen lamine estetik bir uygulama olmakta ve bununla beraber her estetik işleminde olduğu gibi kaliteli materyaller kullanılarak uygulanmaktadır. Bu konuda diş hekiminin bilgi birikimi ve tecrübesi oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Bu konuda oldukça başarılı ve güvenilir diş hekimlerine sahip Pendik diş hastanesi oldukça başarılı tedavilere bünyesinde yer vermektedir. Öncelikle ölçü alınarak porselen laminalar hazırlanmaktadır. Daha sonra ön dişlerde çok az miktarda diş kesimi yapıldıktan sonra porselen laminalar yerleşmektedir.

 Porselen Lamina Kimlere Uygulanır?

 Porselen lamina işlemi 18 yaşından büyük sağlıklı tüm bireylere uygulanmaktadır. Ancak aranılan şartlar arasında çene bozukluğu mevcut olmaması ve ileri derecede diş eti çekilmesi sorununun var olmaması halinde porselen lamina işlemi uygulanmaktadır.

Sağlık