Tarihten Bugüne Futbolun En İyileri Açıklandı

Tarihten Bugüne Futbolun En İyileri Açıklandı

Tarihten Bugüne Futbolun En İyileri Açıklandı

Dünyanın en iyi futbolcularının listesi, dünyanın dört bir yanından gelen birinci sınıf oyuncularla dolu uzun bir listedir. Tüm zamanların en büyük kim olduğu tartışması her zaman öznel olacaktır.

1. Lionel Messi, Barcelona ve Arjantin: Top ile bir sihirbaz, Messi on yıldan fazla bir süredir izlemek için bir sevinç olmuştur. 600 gol attı ve rekor altı Ballon d’Ors kazandı, aynı zamanda Barselona’nın bir dizi şampiyonluk kazanmasına yardımcı oldu. Joybet

2. Cristiano Ronaldo, Al Nasr ve Portekiz: Ronaldo tarihinin en başarılı futbolcularından biridir ve hiç Şampiyonlar Ligi’nde lider golcü olduğunu. 700 ‘den fazla gol attı ve beş Ballon d’Ors kazandı, Juventus’a birkaç lig şampiyonluğuna yardımcı oldu. Şimdi Arabistan liginde top koşturmaktadır

3. Diego Maradona, Arjantin ve Napoli: Maradona için ülkesini lider rekor kitaplarında bir yer kazandı 1986 Dünya Kupası başlık. Sık sık Napoli tarihinin en büyük oyuncusu olarak hatırlanır ve kulüp için neredeyse 150 gol attı.

4. Pele, Brezilya ve Santos: Pele, birçok kişi tarafından şimdiye kadarki en büyük olarak kabul edilir ve asla kırılamayacak rekorlar kırmıştır. Tarihte üç Dünya Kupası kazanan ve kariyerinde neredeyse 1000 gol atan tek futbolcu olmaya devam ediyor.

5. Johan Cruyff, Hollanda ve Ajax: Cruyff spor devrim “Toplam Futbol” sisteminin mimarıdır. Ayrıca Ajax’ın 1970 ‘lerde üst üste üç Avrupa Kupası kazanmasına yardımcı olmada önemli bir rol oynadı.

Spor