Tenisin Prensi Kortlara Veda Etti

Tenisin Prensi Kortlara Veda Etti

Tenisin Prensi Kortlara Veda Etti

2022 yılında tenis süperstarı Roger Federer, 41yaşında emekli olduğunu açıkladı. Federer’in kararını duyunca birçok taraftar şok oldu ve hayal kırıklığına uğradı. Bu spor süperstarının sahada yarışmasını izlemeye bayılmışlardı. Ancak emekliliğini açıkladığı için artık profesyonel teniste rekabet etmeyecekti. Cloudbet Giriş

Tenis süperstarı Roger Federer’in 2022 yılı sonunda emekli olacağını öğrenen taraftarlar şok oldular ve hayal kırıklığına uğradılar. Roger Federer, diğer birçok spor ünlünün aksine kariyerini daha kısa müsabakalara katılarak uzatmadı. Bunun yerine, kariyeri boyunca uzunluğu ve zorluğu artan turnuvalarda yarışmayı seçti. Roger Federer, 2022 sonunda emekliliğini açıklayarak tenis kortunda geçirdiği zamandan keyif aldığını kabul etti. Hayatına devam etme ve profesyonel teniste yarışmayı bırakma zamanının geldiğini anladı. Federer 2022 yılının Eylül ayında Levis Cup turnuvasıyla beraber kortlara veda etti.

Veda Turnuvası Herkesi Ağlattı

Veda turnuvasını düzenledikten sonra, Roger Federer’in eski takım arkadaşları süperstarlarının kariyerini onurlandırmak için özel bir kupa ve sıralama sistemi oluşturmaya karar verdiler. Her yıl, ATP Tour, sezonunda en çok turnuva kazanan oyuncuya bir ‘Roger Federer Trophy’ verir. Ayrıca oyuncular, turnuva boyunca sekiz eski Roger Federer Tenis takım arkadaşı arasında yer aldıkları yere göre bir ‘RF sıralaması’ alırlar. bu yılki Efsaneler Turnuvası. Bu ödüller, Roger Federer’in tenis kortlarındaki başarılarını, onu alternatif bir oyuncu karakteriyle değiştirmeye çalışmadan kabul eder. Bunun yerine tenis dünyasının en büyük oyuncusuna ne kadar saygı duyduğunu gösteriyorlar.

Profesyonel tenis yıldızı Roger Federer, tarihin en unutulmaz veda turlarından birini gerçekleştirdi. Veda turnuvası hem kariyerini hem de tenise katkılarını onurlandırdı. Buna ek olarak, özel bir sıralama sistemi oluşturmak, başarılarını onurlandırırken, onu her yerde televizyon ekranlarında yarışmasını özleyecek hayranlarını rahatlattı.

Spor