Tercih Edilen Kaplama: Silikon Cephe

Tercih Edilen Kaplama: Silikon Cephe

Cephe kaplama sistemleri, kullanılan malzemeler ve kaplamanın yapılış tarzlarına göre çok farklı türlere ayrılmaktadır. Bu sistemlerin tercihinde cephe giydirmenin çeşitli dış etmenlere karşı dayanıklılığı ve uzun süreli kullanımı ön plana çıkmaktadır. İhtiyaç ve taleplere bağlı olarak son zamanlarda en fazla seçilen cephe sistemlerinden birisi silikon cephe sistemleridir. Silikon cephede, dış cephede camlar arasındaki 16 mm genişliğindeki fuga boşluklarına silikon dolgu yapılmaktadır. Bu cephe, dış cephede görülen alüminyum profil çerçevenin olmadığı cam giydirme cephe sistemidir.

 Strüktüel Silikon Cephe

 Dışarıdan bakıldığı zaman alüminyum profil strüktüel silikon cephe sistemlerinde görülmemektedir. Bu cephe giydirme türünde cam görünümü göze çarpmaktadır. Bu sistemde cam panellerin arasında gölge oluşumu engellenmektedir. Strüktüel silikon cephesinde camın sadeliği ve zarifliği ön plana çıkmaktadır. Bu cephe sisteminde ısı camlar cepheye kaset profilleri ile tutturulur. Bu profillere özel bir biçimde yapıştırılan camlar dış cephelere son derece şık bir görünüm vermektedir. Bu tercih edilen silikon cephe türünde taşıyıcı ile mekanik dışarından maksimum düzeyde gizlenmektedir.

 Strüktüel silikon cephe sisteminde ısı ve güneş kontrolü olan mimari camlar kullanılabilmektedir. Dış mekandan gelen seslerin en aza indirgenebilmesi için cam tercihlerine akustik cam çeşitleri de eklenebilmektedir. Strüktüel silikon cephe sistemleri için dış cephe sistemlerinde yıllardır profesyonel ekibi ile müşterilerine başarılı hizmetler sunan Köşk Yapı her türlü talep ve sorunuzda yanınızda olmaya devam etmektedir. Tek yapmanız gereken www.koskyapi.com sitesini ziyaret etmektir.

 Strüktüel Silikon Cephe Nasıl Yapılır?

 Strüktüel silikon cephede camlar kaset profillerine bounding silikonu ile yapıştırılmaktadır. Bu işlem sonrasında taşıyıcı sisteme tespitlenme akabinde işlem tamamlanmaktadır. Birleşim noktalarında EPDM fitilleri kullanılır. Bu fitillerin kullanılmasının ana nedeni ısı köprüsü oluşumunu minimize etmektir. Döşeme, kolon, kiriş ve mekanik aksama ait görünen yüzeylerin meydana getirdiği Spandrel bölgeler kompozit paneller ya da emaye boyalı camlarla seçilerek gizlenmektedir. Uzun yıllar yeniliğini koruyan ve temizlik dışında herhangi bir bakım gerektirmeyen bir cephe giydirme türüdür.

 Strüktüel silikon cephede, açılır kanatlar açılmadığı zaman dışarıdan varlığı belli olmayan gizli bir kanat işlevi görmektedir. Dışa açılan gizli kanatlar otomasyon sistemine eklenebilmektedir. Başka bir tercihe göre butondan kontrollü motor mekanizması kullanılarak kanatların otomatik olarak açılıp kapanması sağlanabilmektedir.

Genel Kültür